پنجشنبه, 28 دی 1396
همایش پلیس، گام ارزشی درعرصه پژوهش

سيب پرس : مدیر تدوین حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سیستان و بلوچستان گفت: همایش ملی پلیس دانش‌بنیان با محوریت 82 موضوع تحقیقاتی، گام ارزشی در عرصه پژوهش و ارتقای علمی مدیریت پلیس دانش‌بنیان در حوزه انتظامی کشور است.

 

 

به گزارش خبرگزاري سيب پرس ، جعفر دولتی‌مقدم در بازدید از غرفه سیستان و بلوچستان در نمایشگاه بزرگ دانش و پلیس اظهار داشت: نقش و جایگاه پلیس در جامعه بسیار کاربردی و محوری است بنابراین برگزاری چنین همایش‌هایی در راستای بالا بردن توان علمی پلیس در برخورد با مسائل اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و راهبردی در مواجهه با افکار عمومی حائز اهمیت است.

وی به تاریخچه مبارزاتی جمهوری اسلامی در 8 سال دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: در دوران دفاع نابرابر بین 57 کشور با جمهوری اسلامی ایران، همه اقشار مردم با همدلی در این مبارزات نقش ایفا کردند که توفیقات و افتخارات فراوانی به دست آوردند و باید گنجینه این آموزه‌ها و افتخارات را به بهترین نحو به نسل آینده انتقال دهیم.

مدیر تدوین حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سیستان و بلوچستان از احداث مکانی در استان به وسعت 600 هزار متر مربع برای حفظ و به معرض نمایش گذاشتن میراث و آثار هشت سال دفاع مقدس و انجام عملیات مانوری در این زمینه به فرموده مقام معظم رهبری خبر داد و گفت: استان سیستان و بلوچستان همواره در معرض آسیب دشمنان بوده و همه آثار مبارزات و دفاعیات را در مجموعه ارزشی برای دیدن و قضاوت مردم در یک مکان جمع‌آوری می‌کنیم.

دولتی مقدم بیان کرد: ظرفیت‌ها و چهره استان سیستان و بلوچستان با داشتن موقعیت استراتژی و سوق‌الجیشی در افکار عمومی به‌درستی معرفی نشده و این رسالت رسانه‌ها و نیروهای انتظامی است تا در این زمینه تلاش کنند.

وی با اشاره به استعدادهای بالقوه استان سیستان و بلوچستان، جایگاه ضریب امنیتی را نسبت به کلان‌شهر‌های دیگر کشور بسیار مطلوب ارزیابی کرد و بیان داشت: همدلی، انسجام و وحدتی که بین شیعه و سنی در استان برقرار است عامل به دست آوردن بسیاری از توفیقات در زمینه‌های فرهنگی و علمی شده است و حضور پررنگ مردم این منطقه در عرصه‌های علمی دنیا و کشور دلیل این ادعا است.

مدیر تدوین حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سیستان و بلوچستان به برگزاری هفته فرهنگی استان در مجتمع تالار شهر تهران و خانه هنرمندان تهران که در سال گذشته با استقبال بی‌نظیری از سوی بازدیدکنندگان مواجه شده بود، اشاره و خاطرنشان کرد: غنای فرهنگی استان برای بازدیدکنندگان شگفت‌انگیز و باورنکردنی بود و با ابراز علاقمندی مردم برای آشنایی و بازدید از استان شد.

دولتی مقدم ابراز امیدواری کرد: برگزاری این گونه همایش‌ها باید در رفع کاستی‌ها و معضلات کمک کننده باشد و منتهی به دستاوردهای نوین در راه توسعه علمی، فناوری، تکنیکی، اجتماعی و فرهنگی در استان شود.

وی آنچه را که در زمینه چاپ آثار دفاع مقدس و شهدای استان سیستان و بلوچستان تاکنون تألیف و به چاپ رسیده ناکافی دانست و گفت: امیدوارم دستگاه‌های فرهنگی و نیروهای انتظامی و رسانه‌ها با هماهنگی، خلأیی را که در این ارتباط احساس می‌شود مرتفع کرده و با احترام گذاشتن به ارزش‌های دینی و مذهبی زمینه را برای رشد و ارتقا استان در همه امور فراهم کنند.

نظر ها
افزودن جدید RSS
+/-
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."