پنجشنبه, 28 دی 1396
راه اندازی دانشکده کشاورزی در دلگان

سيب پرس : فرماندار دلگان با تاکید بر نقش دانشگاه در توسعه و پیشرفت هر منطقه، راه اندازی دانشکده کشاورزی در این شهرستان را خواستار شد.

به گزارش خبرگزاري سيب پرس ، رضا مشکی روز دوشنبه در شورای اداری دلگان که با حضور استاندار سیستان و بلوچستان برگزار شد، گفت: اکنون یک دانشگاه پیام نور با 200 دانشجو در دلگان فعالیت دارد.

وی بیان کرد: اختصاص ردیف بودجه برای توسعه دانشگاهها در دلگان و تقویت بنیه علمی آن تاثیر زیادی در پیشرفت و آبادنی این شهرستان دارد.

او همچنین استقرار ادارات دولتی و شعبات بانکها، پوشش گیرنده تلویزیون دیجیتال، تامین آب برای طرحهای اسکان عشایر و برق دار کردن چاههای کشاورزی مناطق عشایری دلگان را خواستار شد.

فرماندار دلگان با اشاره به خدمات دولت در این شهرستان گفت: هزار و 600 حلقه چاه کشاورزی در منطقه وجود دارد که هزار حلقه برق دار هستند.

او با اشاره به قابلیت های کشاورزی دلگان گفت: سطح گسترده ای از زمینهای مستعد کشاورزی در این شهرستان کشت شده و بارور است که شیوه های جدید در این بخش از جمله روشهای نوین آبیاری و تسطیح در آنها اجرا شده است.

امام جمعه دلگان نیز در این نشست با تاکید بر لزوم اجرای قوانین اسلامی در مملکت داری گفت: بدون حکومت اسلامی، اجرای احکام در امور سیاسی، مذهبی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و امنیتی دچار مشکل می شود.

حجت الاسلام ˈعظیم بامریˈ افزود: عدالت محوری، مسوولیت پذیری، خیرخواهی و مهربانی با مردم از ویژگی های کارگزاران حکومت اسلامی است.

وی با بیان اینکه در نظام اسلامی مردم ولی نعمت و مسوولان خدمتگزاران آنان هستند، گفت: اقداماتی که در سالهای پس از انقلاب برای عمران و توسعه دلگان انجام گرفته در مقایسه با دوران گذشته قابل مقایسه نیست.

او همچنین با قدردانی از خدمات دولت برای تامین رفاه و آسایش مردم دلگان، استقرار ادارات دولتی، توسعه شبکه بهداشت و درمان، تامین پزشک و صدور پروانه بهره برداری از چاههای کشاورزی در این شهرستان را خواستار شد.

به گزارش ایرنا، شهرستان دلگان در جنوب غربی سیستان و بلوچستان و در جوار استان کرمان قرار دارد.

نظر ها
افزودن جدید RSS
+/-
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
hamid7413  - دلگان   |2013-12-21
سلام لطفأ پیگیر راه ایرانشهر ب دلگان بشوید چون خیلی خرابه‎?‎و پیگیر یک بانک ملی براش باشید چون ضروریه

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."