يكشنبه, 02 ارديبهشت 1397
كشف 11 تن مواد مخدر در جنوب كشور

سردار غلام نبي كوهكنسيب پرس : فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان گفت: طی یک عملیات شبانه 11 تن و 35 کیلوگرم انواع مواد مخدر در نقطه صفر مرزی جنوب شرق کشور از قاچاقچیان کشف و ضبط شد.

به گزارش خبرگزاري سيب پرس : سردار غلام نبی کوهکن روز شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مرزبانان هنگ مرزی نگور و جکیگور با همکاری مرزنشینان پس از دو هفته انجام ردیابی و اقدامات اطلاعاتی در جنوب سیستان و بلوچستان موفق به توقیف این محموله قاچاق در شب گذشته شدند.

وی بیان کرد: کشف چنین محموله بزرگی از مواد مخدر در سالهای پس از انقلاب در سیستان و بلوچستان بی سابقه بوده است.

او اظهار داشت: قاچاقچیان، مواد مخدر را از پاکستان با شتر به نقطه صفر مرزی حمل کرده بودند و قصد داشتند این محموله را بوسیله خودرو به استانهای فارس و کرمان منتقل کنند.

وی گفت: در این عملیات طی درگیری مرزبانان با قاچاقچیان یکی از اشرار به هلاکت رسید و تعدادی از آنان مجروح شدند.

او افزود: اشرار مجروح از تاریکی شب و قرار داشتن در نقطه صفر مرزی بهره جستند، خود را به خاک پاکستان رساندند و متواری شدند.

فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان ادامه داد: در عملیاتی دیگر طی شب گذشته مرزبانان هنگ مرزی سراوان موفق شدند یک محموله قاچاق مواد مخدر شامل 580 کیلو هرویین و تریاک را در نقطه صفر مرزی کشف و ضبط کنند.

سردار کوهکن افزود: قاچاقچیان قصد داشتند این محموله مواد مخدر را با دواب (الاغ) وارد کشور کنند که در رسیدن به مقصود خود ناکام ماندند.

وی اظهار داشت: با تلاش مرزبانان سیستان و بلوچستان و کنترل شدید نقاط صفر مرزی از ابتدای آذرماه جاری تاکنون 13 تن و 13 کیلوگرم انواع مواد مخدر در مرزهای استان کشف و ضبط شده است.

او افزود: همچنین از ابتدای امسال تاکنون 56 تن انواع مواد مخدر و 185 کیلو انواع قرص روانگردان در مرزهای سیستان و بلوچستان از قاچاقچیان کشف و ضبط شده است.

نظر ها
افزودن جدید RSS
+/-
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."