پنجشنبه, 28 دی 1396
رشد اقتصادي در استفاده بهينه از مرزها

سيب پرس : وزیر امور خارجه گفت : استان سیستان و بلوچستان به دلیل شرایط استراتژیک از ظرفیت های بالائی برای گسترش مبادلات مرزی برخوردار می باشد و با بهره گیری از ظرفیت های مرزی و بهبود شرایطاستفاده بهينه از مرزهاي استان کشاورزی منطقه می توان بهبود شرایط اقتصادی مردم این منطقه را متصور شد .

 به گزارش خبرگزاري سيب پرس : وزیر امور خارجه در بازدید از منطقه سیستان با اشاره به  این موضوع که منطقه سیستان مرز وسیعی با کشور افغانستان دارد، گفت :استفاده بهینه و مناسب از مرز وگسترش مبادلات مرزی به شیوه مناسب می تواند علاوه برکمک به بهبود وضعیت اقتصادی منطقه و ایجاد شغل برای جوانان اثرات بسیار  مهم تر و بیش تری بر اقتصاد و فرهنگ کشور داشته  باشد .

وی در ادامه این بازدید گفت : داشتن مرزهای کنترل شده و بدون تنش و بحران می تواند از سوء استفاده و دخالت دشمنان خارجی و داخلی بکاهد ولی از طرف دیگر باید این موضوع که بخش تولیدی و صنعتی در منطقه سیستان رشد چندانی نداشته اند را مدنظر داشت و راهکار تازه ای برای بهبود شرایط اقتصادی مردم سیستان ارائه کرد که استفاده از مرز به شیوه مناسب می تواند راه حل بسیار مناسبی برای دراز مدت باشد .

در همین راستا حبیب پیری فرماندار زهک خواستار شد : بهبود و ارتقاء شرایط بازارچه های مرزی خواسته اصلی مردم مرز نشین سیستان است . حبیب پیری گفت : مردم منطقه استفاده مناسب از ظرفیت های مرز  را از اصلی ترین راه های بهبود  وضعیت اقتصادی  می دانند و خواسته اصلی آن ها در چند ماه گذشته بهبود شرایط برای استفاده از فرصت های مرز است.

حبیب پیری در ادامه گفت : مرز نشینان سیستان که همواره وفاداری خودشان به نظام مقدس جمهوری اسلامی را نشان داده اند با استفاده مناسب از مرز می توانند به صورت همگانی سود  ببرند که این  هم خواسته مردم منطقه و هم خواسته مسئولین منطقه سیستان می باشد.

فرماندار زهک با اشاره به اینکه  امنیت یک منطقه در گرو اقتصاد و معشیت مناسب ساکنان آن منطقه است ، گفت : بازارچه مرزی چوتو در زهک تنها بازارچه ای است که در این شهرستان مصوب شده و می تواند نقش کلیدی در بهبود وضعیت اقتصادی مردم این شهرستان داشته باشد.

دکتر صالحی در پایان از راه اندازی این بازارچه در آینده های نزدیک خبر داد و گفت : انشاء الله هم اقتصاد و هم امنیت مردم این منطقه که مکمل هم هستند در آینده های نزدیک بهتر خواهد شد .

نظر ها
افزودن جدید RSS
+/-
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."